TOP 10 polskie piosenki na pierwszy taniec 2023

Uroczystość weselną najczęściej rozpoczyna pierwszy taniec pary młodej. Ten wyjątkowy moment celebruje związek małżeński, ale i jest nie lada atrakcją dla gości. Dlatego przyszli małżonkowie zwracają szczególną uwagę na to, by przygotować choreografię taneczną dopasowaną do utworu wywołującego w nich pozytywne wspomnienia.

Wybór jest trudny – przepięknych piosenek jest wiele, a najczęściej do pierwszego tańca wybieramy tylko jeden utwór. Jak się na niego zdecydować?

Poniżej przedstawiamy top 10 piosenek na pierwszy taniec. Mamy nadzieję, że to zestawienie pomoże Wam podjąć tę trudną decyzję.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru piosenki na pierwszy taniec?

By ułatwić Wam wybór idealnego utworu na pierwszy taniec, podzieliliśmy najpopularniejsze polskie piosenki na te romantyczne i te nieco bardziej energiczne.

Pod krótkim opisem każdej z nich znajdziecie choreografię przygotowaną przez Anię i Mateusza z Dance From Home. Jeśli spodoba Wam się któraś z nich, na naszej stronie znajdziecie kurs pierwszego tańca online, dzięki któremu opanujecie choreografię krok po kroku, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Romantyczne i spokojne piosenki na pierwszy taniec

W rytm jakiej muzyki wkraczają na parkiet dzisiejsze pary? Prym wiodą zdecydowanie spokojne, romantyczne utwory. Nie dlatego, że łatwiej jest opanować przygotowaną do nich choreografię. Chodzi raczej o dozę romantyzmu, która wprost płynie z niektórych piosenek w tym zestawieniu. Jeśli jednak zamiast emocji i łez wzruszenia, chcecie od pierwszego tańca porwać Waszych gości na parkiet – postawcie na coś z zestawu energicznych piosenek.

Oto kilka popularnych, spokojnych utworów, które mogą się Wam spodobać:

To idealna melodia na pierwszy taniec. Lekka, romantyczna, a jednocześnie pełna nadziei i unoszącej się w powietrzu miłości.

Choreografię do tego utworu oparliśmy na podstawowym tańcu użytkowym oraz walcu wiedeńskim.

Jest to przepiękna, romantyczna piosenka o miłości wyciskająca łzy nawet u największych twardzieli, a cover duetu The Dziemians to zupełnie nowy wymiar romantyzmu. Choreografia przygotowana przez nas jest prosta do opanowania i bazuje na efektownym zouku brazylijskim. 

Tę piosenkę większość z fanów disco polo zna w skocznej wersji. Jednak istnieje również wersja balladowa Luka Rosi, której aż grzech nie wybrać na pierwszy taniec, będąc zwolennikiem tego gatunku muzycznego.

Sanah to twórczyni, której utwory cieszą się ogromną popularnością w zestawieniu Top 10 piosenek na pierwszy taniec. Piosenka Nic dwa razy, której tekst to oczywiście wiersz napisany przez naszą noblistkę – Wisławę Szymborską, jest jedną z nich. 

Romantyczny wydźwięk połączony z delikatnie płynącą melodią sprawia, że coraz więcej par wchodzi na parkiet wśród dźwięków właśnie tej piosenki, myśląc o miłości, takiej jak ich, która przecież nie zdarza się dwa razy.

Oto utwór wraz z prostą do opanowania choreografią bazującą na walcu angielskim i tańcu użytkowym.

Czas na kolejną polską wokalistkę, która potrafi wzruszyć do łez. Wybierając choreografię stworzoną do tej melodii, możecie liczyć na to, że łzy pojawią się również w oczach Waszych bliskich. 

Zerknijcie na układ z elementami niezwykle zmysłowego, brazylijskiego zouka.

Tak wiele znaczysz to kolejna propozycja  w top 10 piosenek na pierwszy taniec. Będzie idealna dla par, które pragną wirować na parkiecie w rytm romantycznej melodii.

Jest to nowa, bardzo pozytywna piosenka o miłości, która potrafi skraść serce od pierwszych słów. Wręcz idealna na pierwszy taniec. Efektowna choreografia bazuje na walcu wiedeńskim. 

Czas na prawdziwy klasyk – Moje jedyne marzenie. Piosenka Anny Jantar, znana bardziej  pod nazwą Przetańczyć z Tobą chcę. Być może trudno w to uwierzyć, ale utwór ten nagrano w latach 70. Kto wie, może Wasi rodzice kołysali się w rytm tej melodii na własnym weselu?

Utwór, wzbogacony o przepiękną, romantyczną choreografię opartą na walcu wiedeńskim, odsłuchacie poniżej.

Nie za wolno, nie za szybko – energiczny pierwszy taniec

Szukacie utworu, który będzie romantyczny, ale i nie za wolny? Na szczęście w top 10 piosenkach na pierwszy taniec znajdziecie również melodie, które są lekkie, przyjemne, ale i z pozytywną, energiczną nutą. Zapoznajcie się z nimi i wybierzcie coś dla siebie.

Na początek tego zestawienia coś wyjątkowego – Na chwilę Grzegorza Hyżego. To utwór dla tych, którzy pragną, by ich pierwszy taniec był naprawdę efektowny. 

Jeśli marzycie o choreografii, która bardziej niż z ciężkim dymem, będzie iść w parze z fontannami iskier, ten utwór będzie idealny. Motyw przewodni choreografii – disco samba.

Kto nie zna skocznej piosenki Skaldów? A gdyby móc do tego wyjątkowo energicznego utworu zatańczyć pierwszy taniec weselny? Na szczęście zadbała o to Sanah. Stworzyła ona spokojniejszą melodię, dbając o to, by zachować jej niepowtarzalny klimat.

Co więcej, naszą choreografię – prostą i romantyczną – zatańczycie zarówno do wersji wykonanej przez Skaldów, jak i wspomnianej już Sanah.

Szukacie czegoś ponadczasowego? Tylko Ty, tylko ja to wyjątkowy utwór – nie ma osoby, która nie znałaby tej melodii. Idealnie sprawdzi się dla tych, którzy szukają pełnej werwy, radosnej choreografii.

Ta zaproponowana przez nas jest połączeniem tańca użytkowego i zmysłowej bachaty. Nie przejmujcie się, jeśli po raz pierwszy spotykacie się z tą nazwą – w kursie w gratisie dostajecie mini kurs bachaty od podstaw, stworzony z myślą o osobach, które nie miały do czynienia z tym stylem. 

Czy istnieje lepsza piosenka do tańca niż ta, która mówi właśnie o nim? Opowiadająca o miłości, zmysłowa, przyjemna. Oto Szary świat. Nie dajcie się zwieść tytułowi, to niezwykle pozytywny utwór.

Choreografia bazuje na tańcu użytkowym z elementami polki. 

Mamy nadzieję, że któraś z powyższych propozycji przypadła Wam do gustu. Wyselekcjonowanie TOP 10 było niesamowicie trudnym zadaniem. Istnieje przecież mnóstwo przepięknych polskich piosenek, które idealnie nadają się na pierwszy taniec.

Poniżej lista dodatkowych 10 polskich piosenek na pierwszy taniec, o których warto wspomnieć, gdyż są to piękne utwory bardzo często wybierane przez pary młode:

  1. I Ciebie też, bardzo – Męskie Granie
  2. Ten Stan – sanah
  3. Pierwszy Taniec – Czadoman
  4. Poprowadź mnie – The Dziemians
  5. Opowiadaj mi tak – Zbigniew Wodecki
  6. Za Tobą pójdę jak na bal – Krzysztof Krawczyk
  7. Zawsze tam, gdzie Ty – Lady Pank
  8. Kochaj Mnie Tak – The Dziemians
  9. Prawda o nas – Sylwia Grzeszczak
  10. Oczarowanie – Zbigniew Wodecki

Mamy nadzieję, że ta lista ułatwi Wam wybór idealnej piosenki na pierwszy taniec. Jeżeli chcielibyście nauczyć się choreografii do wybranej przez Was piosenki, zapraszamy do nauki pierwszego tańca online. W kursie wytłumaczymy Wam wszystkie kroki i figury od podstaw, krok po kroku. Otrzymacie nielimitowany dostęp do kursu tańca online, z którego będziecie mogli korzystać, gdzie chcecie i kiedy chcecie.

Do zobaczenia na parkiecie!

Ania i Mateusz

Polecane produkty

Zobacz

inne kursy tańca