Poznaj nasze TOP 10 – zagraniczne piosenki na pierwszy taniec 2024

Nowy rok już nadszedł, a więc to najwyższy czas, aby ponownie zaprezentować Wam zestawienie piosenek, które według nas idealnie sprawdzą się podczas pierwszego tańca w nadchodzącym sezonie weselnym. Dzisiaj skupimy się na utworach zagranicznych. W kolejnej części zaprezentujemy Wam natomiast polskie piosenki, które skradły nasze serca i uważamy, że warto wziąć je pod uwagę.

Jak wybrać utwór pasujący do Was?

Wiemy, że wybór piosenki na pierwszy taniec w 2024 roku może być trudny. Ogromna liczba niesamowitych, chwytających za serce utworów ciągle rośnie. Oczywiście jeżeli macie już ten „swój”, to warto spróbować zatańczyć właśnie do niego. Dzięki temu stanie się on pięknym zwieńczeniem Waszych wspólnych doświadczeń jako pary. Dla wielu osób tańczenie do znanej i uwielbianej piosenki może być też po prostu łatwiejsze. Jeśli natomiast decydujecie się na coś zupełnie nowego, zwróćcie uwagę przede wszystkim na Wasz komfort. Dobierzcie utwór i układ do doświadczenia w tańcu, ale także weźcie pod uwagę, czy pasuje on do Waszych osobistych upodobań muzycznych. W końcu to ma być wyjątkowy moment, który będziecie wspominać latami. Zagadnieniu wyboru piosenki, poświęciliśmy cały artykuł na naszym blogu. Nie przedłużając – przedstawiamy nasze TOP 10: piosenki na pierwszy taniec 2024!

Jeśli natomiast decydujecie się na coś zupełnie nowego, zwróćcie uwagę przede wszystkim na Wasz komfort. Dobierzcie utwór i układ do doświadczenia w tańcu, ale także weźcie pod uwagę, czy pasuje on do Waszych osobistych upodobań muzycznych. W końcu to ma być wyjątkowy moment, który będziecie wspominać latami. Zagadnieniu wyboru piosenki, poświęciliśmy cały artykuł na naszym blogu. Nie przedłużając – przedstawiamy nasze TOP 10: piosenki na pierwszy taniec 2024!

Nie przedłużając – przedstawiamy nasze TOP 10
piosenki na pierwszy taniec 2024!

Ta wyjątkowa rockowa ballada jest nie tylko romantyczna, czuć w niej również niezwykłą moc. Nie ma się co dziwić, w końcu to utwór skomponowany na potrzeby sequelu kultowego Top Gun. Melodia i tekst doskonale podkreślą siłę Waszego uczucia, potrzebę bliskości, a także to, jak dużym wsparciem jesteście i chcecie dla siebie być.

My natomiast zadbaliśmy o to, aby choreografia odzwierciedlała jego przesłanie. Znajdziecie w niej eleganckie i ponadczasowe elementy walca wiedeńskiego, a do tego mnóstwo czułych dotyków dłoni. Sprawdźcie sami!

Piosenka Christiny Perri musiała znaleźć się w tym zestawieniu. To kwintesencja miłości i wszystkiego, co jej towarzyszy: radości, tęsknoty, nadziei, zaufania. Połączenie pogodnej melodii z niesamowicie romantycznym tekstem sprawia, że to doskonały wybór na pierwszy taniec.

Jeżeli szukacie czegoś, co pozwoli Wam przeżyć romantyczne i wzruszające chwile na parkiecie, nasza choreografia może okazać się idealna. Zresztą, sami zobaczcie!

Utwór legendy rocka i od wielu lat jedna z najczęściej wybieranych przez młode pary piosenek. W 2024 roku raczej się to nie zmieni, dlatego wszystkim miłośnikom ponadczasowych miłosnych ballad polecamy właśnie ten utwór. Spokojne tempo, głos Elvisa oraz melodia i tekst, które znają chyba wszyscy – to przepis na wspaniały pierwszy taniec.

Sprawdźcie koniecznie naszą choreografię do tego utworu. Chcieliśmy, aby była tak ponadczasowa, jak on.

 

Spokojny, ale pełen emocji utwór. Jego tekst sprawia, że jak mało który pasuje na pierwszy taniec. W naszym odczuciu wspaniale opisuje miłość i zaangażowanie, a wyjątkowa melodia wpływa na to, że tańczy się do niego naprawdę świetnie. Dodatkowo, jest to nowa piosenka Caluma Scotta, a więc idealny wybór dla par pragnących wybrać oryginalny utwór.

 Tworząc choreografię, skupiliśmy się na tym, aby była zjawiskowa, pełna emocji, ale jednocześnie prosta do opanowania.

Pomimo że wyszła w 2022 roku, ta piosenka idealnie oddaje ducha klasycznych rockowych ballad z ubiegłego wieku. Szybko stała się popularna za sprawą social mediów, a my przewidujemy, że na długo pozostanie w czołówce utworów wybieranych na pierwszy taniec.

To jedna z bardziej dynamicznych choreografii w tym zestawieniu. Pełna radości, ale także lekkości. Sprawdźcie, czy to przypadkiem nie ona idealnie oddaje ducha Waszego uczucia.

Zobacz

inne kursy tańca