Jak przygotować się do pierwszego tańca i wesela na świeżym powietrzu?

Jeżeli planujecie wesele w cieplejszych miesiącach, możliwe, że braliście pod uwagę organizację przyjęcia na świeżym powietrzu. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo kreatywne podejście do przygotowań i sprawia, że w tym wyjątkowym dniu możecie cieszyć się nie tylko pogodą, ale także swobodą i pięknymi widokami natury. Wesela w plenerze niewątpliwie mają w sobie mnóstwo romantyzmu i uroku, jednak jak wygląda w ich przypadku kwestia pierwszego tańca i zabawy w ogóle? Dzisiaj podpowiemy Wam, na co i jak się przygotować, jeśli chcecie razem z gośćmi wspaniale spędzić ten wyjątkowy dzień.

A jeżeli chcecie dobrze przygotować się do tego wyjątkowego wieczoru, sprawdźcie nasze efektowne, ale łatwe do opanowania choreografie na pierwszy taniec.

Podłoże do wykonania pierwszego tańca na zewnątrz

Dla bezpieczeństwa i wygody Waszej oraz gości, jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie przygotowanie podłoża do tańca na weselu. Jeżeli decydujecie się na przyjęcie w miejscu specjalizującym się w organizacji imprez na świeżym powietrzu, zapewne będzie tam już odpowiedni podest. Jeśli jednak sami musicie zadbać o przygotowanie przestrzeni, sprawdźcie możliwość jego wynajmu i montażu. Zazwyczaj są to parkiety drewniane, które stosunkowo szybko da się złożyć i rozłożyć w wybranym miejscu.

Takie rozwiązanie sprawia, że pierwszy taniec, a także dalsza zabawa nie będą problematyczne np. ze względu na nierówności, czy rozmokłe podłoże. Minimalizujecie więc tym samym ryzyko kontuzji, jesteście w stanie lepiej wydzielić przestrzeń do zabawy, a dzięki właściwej amortyzacji dbacie o zdrowie nóg swoich i swoich gości 😉

Lokalizacja i zadaszenie przestrzeni do tańca

Wybierając lokalizację ślubu w plenerze, uwzględnijcie nie tylko estetykę, ale także aspekty praktyczne. Wiemy, że czasami trudno się oprzeć, ze względu na urok niektórych miejsc, ale poświęćcie chwile na zastanowienie się, czy nadają się one do pierwszego tańca i późniejszej, długiej zabawy. Idealne miejsce powinno być łatwo dostępne oraz zapewniać wystarczającą przestrzeń do tańca. Pamiętajcie, że poza parkietem, musi się tam pomieścić cały sprzęt nagłośnieniowy, dodatkowe efekty, a także stoliki, przestrzeń bufetowa i atrakcje, które zaplanowaliście.

Dodatkowo, bardzo istotna jest możliwość zadaszenia, aby uchronić się przed deszczem oraz bezpośrednim słońcem. Miejsca ukierunkowane na organizację wesel w plenerze, bardzo często mają dedykowane altany lub namioty. Sami również możecie taki namiot wynająć. Warto wtedy pomyśleć nad tym, czy lepiej sprawdzi się kilka mniejszych, które będą wydzielać poszczególne strefy, czy jeden duży, gdzie odbędzie się pierwszy taniec i zabawa, a na obrzeżach będzie wystarczająco dużo przestrzeni, by wygodnie rozstawić stoliki.

Bezpieczeństwo i komfort uczestników

Nieco pisaliśmy już o bezpieczeństwie podczas pierwszego tańca, poruszając kwestię parkietu, ale jest ona o wiele bardziej złożona. Wesele zapewne będzie trwało jeszcze długo po zmroku. Często też z samym pierwszym tańcem czeka się do jego zapadnięcia, aby uzyskać efekt wow. Pamiętajcie o tym, że bardzo ważne jest właściwe oświetlenie przestrzeni. Najlepiej poza standardowymi punktowymi reflektorami, stosować także dodatkowe świetlne obramowanie krawędzi parkietu. Pomoże to zapobiec potknięciom i upadkom. Jeżeli natomiast postawicie także na dodatkowe oświetlenie w postaci sznurów z drobnymi światełkami rozwieszonymi dookoła, uzyskacie niepowtarzalny klimat.

Na sam komfort podczas zabawy mogą też wpłynąć dodatkowe usprawnienia. Moskitiery ochronią Was przed owadami. Nie zapomnijcie też o tym, aby zapewnić odpowiednią zacienioną strefę lub nawet wyposażyć ją w wiatraki, które pozwolą się schłodzić po intensywnym wysiłku na parkiecie. Wiemy, że taniec na weselu potrafi bardzo rozgrzać, ale pamiętajcie, że nawet letnie wieczory bywają chłodne. Dobrym pomysłem może więc być zapewnienie ozdobnych latarni gazowych, które dodatkowo ogrzeją gości. Nawet zwykłe cieplutkie koce pozwolą uprzyjemnić gościom czas pomiędzy kolejnymi sesjami tańca.

Podsumowując

Ślub w plenerze może być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla Was, jak i gości. I o ile wspaniałe wykonanie pierwszego tańca niewątpliwie zagwarantuje mnóstwo emocji, tak ten moment zapoczątkuje także resztę weselnej zabawy. Żeby więc umilić wszystkim chwile na parkiecie i zadbać o bezpieczeństwo, weźcie pod uwagę także te nieoczywiste, wymienione przez nas drobiazgi, które ostatecznie będą odpowiadać za komfort wszystkich zgromadzonych.

A jeżeli szukacie idealnej choreografii dla siebie, sprawdźcie nasze kursy pierwszego tańca. Przygotowane przez nas szczegółowe instrukcje pozwolą Wam nauczyć się efektownych kroków i figur w domowym zaciszu.

Do zobaczenia na parkiecie!

Zobacz

inne kursy tańca