Jaką piosenkę na pierwszy taniec wybrać?

Pierwszy taniec to jeden z najważniejszych momentów podczas wesela, a być może i w całym życiu. To chwila, kiedy para młoda prezentuje się gościom i tańczy po raz pierwszy jako mąż i żona. Nic zatem dziwnego, że piosenka na pierwszy taniec ma kluczowe znaczenie. Wybór odpowiedniego utworu wpłynie na nastrój tej chwili. Pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wesela jako kulminacyjny moment uroczystości.

W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, co zrobić, aby pierwszy taniec na weselu odbył się przy odpowiednim akompaniamencie. Podamy też kilka przykładów utworów, które mogą Wam pomóc w tym wyzwaniu.

Dlaczego wybór piosenki na pierwszy taniec jest ważny?

Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których choreografia na pierwszy taniec i piosenka powinny być dobrane idealnie. Przede wszystkim jest to kwestia samego gustu nowożeńców. Dobór odpowiedniego rytmu oraz tempa pozwoli partnerom poczuć się na parkiecie komfortowo. Jeśli mówimy o osobach zakochanych w dynamicznym brzmieniu, to znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się szybka i energetyczna piosenka. Dla zwolenników powolnych, romantycznych kawałków idealnym wyborem będzie ballada miłosna.

Innym kryterium jest stopień trudności samego układu tanecznego. Jeśli chodzi o pierwszy taniec, piosenki nadają konkretny rytm nowożeńcom. Jeśli zatem czujemy, że złożone figury oraz żwawe tempo nie jest dla nas komfortowym wyjściem – warto znaleźć utwór, który nie będzie wymagał długotrwałej nauki.

Jak wybrać idealną piosenkę na pierwszy taniec?

Zastanówcie się nad swoimi ulubionymi wykonawcami – który z nich przychodzi Wam do głowy, kiedy myślicie „nasza piosenka na pierwszy taniec”? Warto rozważyć wybór utworu mający dla Was szczególne znaczenie lub kojarzy się z ważnymi dla Was momentami. Oczywiście istnieje wiele uniwersalnych klasyków pasujących do tego szczególnego momentu, natomiast zawsze warto znaleźć coś, co po prostu przypomina Wam o dniu poznania, pierwszym wspólnym wyjeździe, pocałunku czy innej specjalnej chwili.

Wiele par stawia na element zaskoczenia – chce zaszokować weselników nieoczywistym wyborem utworu oraz tańca. Jeśli stawiacie na kreatywność, to i pierwszy taniec, i piosenka mogą być spoza klasycznego repertuaru ślubnego. Wszystko oczywiście zależy od Waszego pomysłu, wyobraźni oraz specyfiki samego wesela. Pamiętajcie, że to Wy macie czuć się dobrze. To Wasz dzień i stawiajcie na swoje własne gusta. Zaproszeni goście z pewnością będą bawić się dobrze, jeśli z Waszych twarzy nie zniknie uśmiech.

Można porozmawiać z DJ-em lub członkami zespołu muzycznego, którzy będą odpowiadać za oprawę wesela. Możliwe, że pomogą Wam w wyborze idealnej piosenki na pierwszy taniec.

Jeżeli nie jesteście jeszcze zdecydowani na konkretną piosenkę, zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na pierwszy taniec. Na stronie znajdziecie ponad 80 fantastycznych propozycji, dzięki którym zrobicie piorunujące wrażenie na parkiecie. 

Dla każdego utworu stworzona jest choreografia – możecie wybrać spośród wolnych i romantycznych, dynamicznych oraz super prostych do opanowania układów w stylu last minute. Dodatkowo będziecie mieli pewność, że układ pasuje do tempa utworu. Ogromnym atutem jest dostęp do filmu tłumaczącego każdy element choreografii krok po kroku. 

Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy dla Was propozycję ponadczasowych piosenek na pierwszy taniec. Wejdźcie na parkiet z impetem oraz zachwyćcie gości weselnych znanym przebojem. Rodzina i przyjaciele z pewnością dołączą do Was na parkiecie, usłyszawszy popularne hity.

Najlepsze piosenki na pierwszy taniec:

Jeżeli chodzi o polskie piosenki na pierwszy taniec, to polecamy szczególnie:

Popularne style tańca na wesele

Warto zdecydować się na klasyczne inspiracje, które kojarzą się z tym szczególnym dniem. Pierwszy taniec na weselu to najczęściej walc wiedeński lub walc angielski. Przedstawiamy kilka interesujących stylów tanecznych, które z pewnością sprawdzą się na Waszym weselu.

Walc angielski

Walc angielski to klasyczny styl tańca, który charakteryzuje się eleganckimi, pełnymi gracji ruchami. Para tańczy w rytm muzyki w ramie, wykonując płynne kroki z charakterystycznym unoszeniem się i opadaniem. Jest to wolny taniec, gdzie para „płynie” po parkiecie, co tworzy niezapomniany efekt końcowy. Przykładem choreografii, w której wykorzystaliśmy walc angielski jest Can You Feel the Love Tonight Eltona Johna lub Oczarowanie Zbigniewa Wodeckiego

Walc wiedeński

Walc wiedeński idealnie nadaje się na pierwszy taniec. Para tańczy w rytm muzyki w ramie, dynamicznie wirując na parkiecie. Styl ten jest stosunkowo prosty do opanowania, a przy tym bardzo efektowny.  Jeśli się wahacie – zdecydowanie warto postawić na walc wiedeński.

Przykładowe piosenki, które opierają się na walcu wiedeńskim: A Thousand Years, You are the reason, Can’t help falling in love oraz Wyglądasz tak pięknie.

Rumba

Rumba to styl tańca, który kojarzy się z romantyzmem i zmysłowością. Para tańczy w rytm muzyki latynoamerykańskiej, wykonując delikatne, miękkie ruchy biodrami oraz całym ciałem. Rumba wymaga od pary poznania techniki i wyczucia rytmu, ale efekt końcowy nikogo nie pozostawia bez zachwytu. 

Przykładem choreografii, w której wykorzystaliśmy rumbę jest Thinking Out Loud oraz Forever my love Eda Sheerana

Tango

Tango to styl tańca, który kojarzy się z pasją i namiętnością. Para tańczy w rytm muzyki tango, wykonując ostre, zdecydowane ruchy. Tango wymaga od pary pewnej ilości  treningów, ale piorunujący efekt jest wart starań.

Wszystkie wymienione style tańca są popularne na pierwszy taniec, ponieważ charakteryzują się eleganckimi, zmysłowymi i romantycznymi ruchami oraz figurami.

Co zrobić, jeśli nie umiem tańczyć?

Zastanawiacie się, co zrobić, jeśli macie wprawy na parkiecie? Nie martwcie się – mamy dla Was rozwiązanie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty choreografii na Pierwszy taniec. Przygotowaliśmy kursy tańca online skierowane do osób bez doświadczenia tanecznego, które chcą przygotować się  przed najwspanialszym dniem w swoim życiu.

W ramach kursu nauczycie się podstawowych kroków i figur, które pozwolą Wam poczuć się pewniej na parkiecie. Jako doświadczeni instruktorzy oraz – co najważniejsze – miłośnicy tańca pomożemy Wam przełamać lęk przed pierwszymi krokami na parkiecie. Dzięki szczegółowemu instruktażowi oraz szczególnemu naciskowi na trudniejsze elementy choreografii nauczymy Was, jak bawić się przy muzyce.

Zastanówcie się wspólnie, jaka piosenka na pierwszy taniec będzie najlepszym wyborem oraz zamówcie kurs już dziś, aby zacząć przygodę z tańcem w swoim domu.

Polecane produkty

Zobacz

inne kursy tańca