Jak dobrać suknię ślubną do choreografii?
Drogie Panie, ślub to wyjątkowy czas, kiedy to Ty i Twój partner stajecie w centrum uwagi. Warto przećwiczyć choreografię w sukni ślubnej, aby zobaczyć, jak wygląda Wasz pierwszy taniec na wesele. Czy problemy z suknią nie zdarzają się często? Raczej nie i jeśli mają już miejsce, zazwyczaj w łatwy sposób jesteście w stanie sobie z nimi poradzić. Dla własnego spokoju jednak warto spróbować wcześniej zatańczyć choreografię w sukni ślubnej.
Jeśli chcecie zaprezentować piękny układ podczas pierwszego tańca, warto wcześniej ją dokładnie przećwiczyć. Pamiętajcie, że zarówno każdy rodzaj sukni, jak i garnituru może stanowić wyzwanie podczas stawiania kroków na parkiecie. Dlatego, aby czuć się swobodnie i pewnie podczas wesela, przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek. Nauka tańca na wesele doda Wam otuchy i pozbawi stresu, który często pojawia się przed wejściem na parkiet.
Pierwszy taniec na wesele – o czym musicie pamiętać?
Najważniejsze, aby żadne z Was nie spoglądało podczas tańca pod nogi. Niedoświadczeni tancerze czują ogromną potrzebę, aby spojrzeć, gdzie postawić następny krok, jednak cały układ traci wtedy na dynamice. Charakter pierwszego tańca zakłada także, że nowożeńcy patrzą sobie w oczy, a nie pod nogi. Inna sprawa, że jeśli Wasz narzeczony nauczy się tańczyć w ten sposób, to może się nieco zdziwić na weselu, kiedy po założeniu sukni nogi partnerki przestaną być widoczne. Właśnie dlatego nauka tańca na wesele jest tak istotna.
Jeśli boisz się, że partner będzie widział Cię w sukni przed ślubem, zawsze możesz na nią nałożyć szlafrok. Alternatywnym pomysłem będzie przećwiczenie tańca w długiej spódnicy, aby oswoić się z jej długością i materiałem.
Suknia z trenem, czyli uważamy pod nogi
Zasada numer jeden – podepnij tren, aby nie ryzykować przypadkowego podeptania sukni. Sprawdź również, czy nie odepnie się podczas szybkich obrotów blisko partnera lub w trakcie podnoszenia.
Jeśli jednak tren okaże się za ciężki, a mocowanie zbyt delikatne, poproś krawcową o dodatkowe wzmocnienie. Przed uroczystością sprawdź raz jeszcze, czy jest on dobrze przymocowany, aby mieć stuprocentową pewność i nie myśleć o tym na parkiecie. Planując pierwszy taniec na wesele, warto wziąć pod uwagę wszystkie ewentualne scenariusze.
Rybki – nie krępuj się!
Tego typu suknie niekiedy krępują ruchy nóg. Podnoszenia, w których trzeba podnieść nogę, mogą być niemożliwe do wykonania. Jeśli w Waszej choreografii występuje figura niemożliwa do wykonania w swojej rybce, skorzystajcie z zamiennika do podnoszenia załączonego w naszym kursie pierwszego tańca online. Ewentualnie wybierzcie inne podnoszenie z naszego kursu podnoszeń i zamienników do podnoszenia.
Princeski – uwaga na obroty!
Ten typ jest zazwyczaj bardzo długi. Upewnijcie się, że Wasze suknie są odpowiednio dopasowana na długość i nie podepczecie jej podczas tańca. Ponadto princeski często sporo ważą. Zdarza się, że jest to odczuwalne szczególnie podczas szybkich obrotów – suknia może spowalniać ruch.
Dlatego warto spróbować wykonać kilka obrotów, żeby przyzwyczaić się do tańca w sukni. Jeśli szukacie czegoś spokojniejszego, to tradycyjny walc w tym przypadku sprawdzi się idealnie. Nauka tańca na wesele powinna sprawiać wam taką samą przyjemność jak właściwy taniec.
Suknie z kołem a komfort przy podnoszeniu
Warto sprawdzić Wasze podnoszenie w sukni z kołem. Zdarza się, że w niektórych przypadkach takie figury mogą być problematyczne. Warto również poćwiczyć podnoszenie w halce z kołem. Nie przejmujcie się jednak, że koło będzie się źle układać w tańcu – to tylko mit!
Suknie z długimi rękawami – elegancja bez skrępowania
Sprawdźcie, czy możecie podnieść ręce w tańcu i czy rękawy nie krępują ruchów rąk. Może zdarzyć się tak np. podczas obrotów, w których ręce znajduję się w górze. W takim wypadku spróbujcie trzymać ręce nisko, przy ciele.
Suknie bez ramiączek – dopasowanie kluczem do sukcesu
Upewnijcie się, że suknia jest dobrze dopasowana i nie zsunie się podczas tańca. Rozwiązaniem może być tutaj mocniejsze ściśnięcie gorsetu lub przezroczyste ramiączka. Pamiętajcie jednak, aby wiązanie nie było zbyt ciasne! Wasz komfort na weselu jest najważniejszy.
Suknie z welonem – weselna klasyka
Upewnijcie się, że welon jest dostatecznie mocno wpięty. Podczas tańca spróbujcie trzymać podbródek w górze, aby welon nie opadł na twarz.
A teraz kilka cennych rad dla panów!
Taniec w marynarce – jak zwiększyć komfort?
Marynarki, szczególnie dobrze dopasowane, szyte na miarę, mogę krępować ruchy podczas tańca. Podnoszenie rąk w takim stroju bywa utrudnione lub może sprawiać, że marynarka podejdzie do góry, co odejmie elegancji Panu Młodemu. Rozwiązanie tego problemu proponują tancerze tańca towarzyskiego. Zamiast klasycznych marynarek garniturowych wybierają oni fraki. Odmienny krój gwarantuje korzystniejsze ułożenie na ciele.
Sprawdźcie, jak tańczy się Waszą choreografię w marynarce – nauka tańca na wesele to również szansa na sprawdzenie różnych wariantów stroju. Jeśli nie będziecie czuli komfortu, zatańczcie w kamizelce lub w samej koszuli. Według mnie jest to często najwygodniejsze rozwiązanie.
Trzymamy za Was mocno kciuki! Życzymy Wam powodzenia i jak to się mówi wśród tancerzy – połamania nóg!
Do zobaczenia na parkiecie!
Ania i Mateusz