Ania

Od dziecięcych lat związana z tańcem. Swoją przygodę rozpoczęła od baletu i akrobatyki. W późniejszym okresie zaczęła uczęszczać na zajęcia tańca towarzyskiego. Biorąc udział w licznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejach zdobyła klasę B w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Uzyskała certyfikat instruktora tańca ze specjalizacją tańca towarzyskiego na Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Założyła szkołę tańca Centrum Tańca Baila we Wrocławiu.

Ostatecznie znalazła swoje powołanie w dziedzinie social dance. Podczas swoich pobytów w Hiszpanii poznała takie style tańca jak bachata, salsa, kizomba oraz zouk brazylijski. Od tamtej pory stale szkoli się i doskonali swoje umiejętności podczas licznych festiwali oraz na międzynarodowych warsztatach, ucząc się od najlepszych tancerzy na świecie. Specjalizuje się w zouku brazylijskim o czym mówią liczne warsztaty oraz międzynarodowe festiwale tańca, gdzie występuje w roli artysty/instruktora.

Jako nauczyciel tańca zawsze dzieli się swoją pozytywną energią z kursantami oraz dba o radosną atmosferę podczas swoich zajęć. Zwraca szczególną uwagę na naturalność, wygodę i przyjemność w tańcu. Ogromną wagę przywiązuje również do tego, aby taniec był bezpieczny, wolny od kontuzji i wszelkich urazów.

Posiada również uprawnienia animatora czasu wolnego. Doświadczenie jako performerka i choreograf zdobywała na scenie hiszpańskiej podczas różnorodnych pokazów tanecznych, czy występów aktorskich występując m.in. w musicalach: Broadway Show The Lion King, The Greatest Showman, czy Chicago.  Praca zarówno z dorosłymi, jak i z najmłodszymi sprawia jej ogromną przyjemność – uwielbia dzielić się swoją pasją do tańca oraz pozytywnym nastawieniem do życia.

Ukończyła Politechnikę Wrocławską z tytułem mgr. inż. na Wydziale Chemicznym. Oprócz tańca interesuje się podróżami i nauką języków obcych. Między innymi zamiłowanie do rytmów latynoamerykańskich było motywacją nauki języka hiszpańskiego.

Zobacz mnie w akcji

Mateusz

Tańczyć zaczynał już w szkole podstawowej w szkolnym zespole tanecznym. Niedługo po rozpoczęciu tanecznej przygody zapowiedziano, iż niedługo grupa rozpocznie nauka tańca w parze. Ze względu na swoją wrodzoną nieśmiałość musiał zaprzestać tańca…

…aż do liceum. W liceum, kiedy to uznał, że najwyższy czas wyjść ze swojej strefy komfortu i ośmielić się tańczyć w parze zaczął uczęszczać na kurs tańca towarzyskiego latino. Tak zaczęła się jego przygoda z tańcem, tym razem na dobre. Zaczął intensywnie uczęszczać na zajęcia taneczne do szkół tańca ucząc się m.in. takich stylów jak taniec towarzyski latino standard, salsa, kizomba, jazz, taniec współczesny, bachata, west coast swing oraz… zouk brazylijskiego, w którym zakochał się po same uszy. Tam też poznał Anię 🙂

Po tym miłosnym ukłuciu zaczął uczestniczyć w festiwalach tanecznych oraz warsztatach ucząc się od najlepszych. Jednocześnie intensywnie angażował się w rozwój społeczności tanecznej organizując imprezy taneczne, warsztaty oraz prowadząc zajęcia tańca w Trójmieście.

Taniec to dla niego otwieranie się na druga osobę i dzielenie się radością ze wspólnego doświadczania muzyki oraz wyrażanie własnych emocji w ruchu.

Tańczy, żeby dzielić się radością z innymi. Uczy, żeby pomóc innym odkrywać piękno tańca. Jako instruktor skupia swoją uwagę przede wszystkich na radości w tańcu, komunikacji w parze oraz na muzykalności i umiejętności improwizacji.

Poza tańcem interesuje się podróżami i rozwojem osobistym.